Przywitanie mistrza Kamila Stocha

Nasza mała miejscowość ma szczęście do wielkich ludzi. To właśnie tutaj przed laty urodził się i wychowywał Stanisław Bobak który należał do światowej czołówki w narciarskich skokach przełomu lat 70. i 80. W wielu konkursach walczył z Aschenbachem, czy Koglerem o czołowe lokaty. Stawał na podium zawodów z cyklu Turnieju Czterech Skoczni i zawodów Pucharu Świata. Wziął także udział w dwóch igrzyskach olimpijskich. Osiem razy zdobył mistrzostwo Polski. W swojej karierze oddał ponad 10 tysięcy skoków. 

W tym roku mieliśmy to szczęście, że nasz sąsiad Kamil Stoch zdobył tytuł Mistrza Świata w skokach narciarskich w Val di Fiemme. Z tej właśnie okazji na wyciągu Potoczki zorganizowaliśmy naszemu mistrzowi huczne powitanie aby podziękować mu za trud, wysiłek i pogratulować tak wielkiego sukcesu

Kamil Stoch oraz jego koledzy z drużyny – brązowi medaliści - Maciej Kot oraz Dawid Kubacki, wjechali do Zębu w pięknych powozach a przywitali ich mieszkańcy ubrani w odświętne, góralskie stroje oraz wójt gminy Poronin, przy dźwiękach góralskiej muzyki i radosnych okrzykach tłumu.
Po oficjalnej części, sportowcy udali się razem z innymi gośćmi do karczmy na naszym wyciągu aby skosztować pysznego tortu i zrelaksować po pełnym pracy i sukcesów sezonie narciarskim.
Jeszcze raz gorąco gratulujemy i dziękujemy całej naszej drużynie skoczków.

Witamy na stronie wyciągu Potoczki

  • Wyciąg Potoczki to profesjonalnie przygotowana trasa o długości 380 m, zarówno dla poczatkujących jak i dobrze jeżdżących.  Nasz stok jest sztucznie naśnieżany i ratrakowany.  Na szczycie regionalna karczma, wypożyczalnie sprzętu, sklepy oraz szkółka narciarstwa. Serdecznie zapraszamy od grudnia do końca marca. Czytaj dalej...

Częściowe zachmurzenie

11°C

Ząb

Częściowe zachmurzenie

Wiatr: 3.22 km/h

  • 23 Sie 2014

    PM Showers 21°C 11°C

  • 24 Sie 2014

    Zachmurzenie słabe 16°C 5°C